facebook najkrajšie miesta na slovensku

Ski & Bike Malinô Brdo

Informácie
Pridané: 9.12.2013
Oblasť: Ružomberok
Zdroj: www.skipark.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Stredisko Ružomberok - Malinô Brdo  s podtitulom Ski & Bike nájdete v dolnom Liptove  na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra mesta iba 1 km.

Z Hrabova  na Malinô Brdo Vás pohodlne vyvezie  moderná  1770 m dlhá 8-miestna kabínová lanovka, ktorá za hodinu prepraví 1500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Počas víkendov a  prázdnin sú pre všetkých návštevníkov organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu.

V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m  a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie Malina Brda  ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Medzi atraktívne turistické výlety patrí návšteva drevenej obce Vlkolínec (UNESCO), pešia prechádzka okolo Sidorova a skialpinistický či bežkársky prechod na Smrekovicu.

Po blízku

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás