facebook najkrajšie miesta na slovensku

Kremnica

Informácie
Pridané: 4.6.2013
Oblasť: Kremnica
Zdroj: www.kremnica.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Mesto Kremnica leží v okrese Žiar nad Hronom. Už od 10. storočia sa v meste a na okolí ťažilo zlato a striebro. V Kremnici si prídu na svoje milovníci histórie a tiež krásnej okolitej prírody. Dominantou mesta i areálu hradu je dvojloďový kostol sv. Kataríny. Mestský hrad vznikal postupne od 13. až do 15. storočia. Obranný systém hradného areálu pochádza zo 14. storočia a spevňovali ho bašty - severná, západná - malá veža a východná - banícka bašta a pravdepodobne i južná. Teraz sú to objekty severnej a južnej vstupnej veže, hodinová veža a banícka bašta. Areál mestského hradu je od roku 1970 národnou kultúrnou pamiatkou.
 
Milovníci histórie tu nájdu meštianske domy, barokovú fontánu, červenú vežu, Kostol rím.-kat. sv. Alžbety vdovy, banícke domy, Morový stĺp sv. Trojice a v neposlednom rade mincovňu.
 
Pre mesto Kremnica je významný aj termálny prameň. Prírodná voda je mierne rádioaktívna, silne mineralizovaná s liečebnými účinkami. Teplota vody pri prameni v hĺbke 900 m je 46 °C, teplota vody pri výtoku je 36 °C.
 
Každý rok v auguste sa v Kremnici konajú Kremnické Gagy.

Po blízku

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás