facebook najkrajšie miesta na slovensku

Zveropark

Informácie
Pridané: 22.3.2016
Oblasť: Žarnovica
Zdroj: www.zveropark.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Zveropark v Revištskom Podzámčí (Žarnovica) predstavuje miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, miesto, kde žijú zaujímavé zvieratká, miesto, kde si pod zurčiaci vodopádom, pri jazere plnom rýb, či na lúke ako stvorenej pre piknik môžete vychutnať pokoj a oddych.
 
Na ploche približne 21 ha žije viac ako 30 druhov zvierat. Hlavnou dominantou sú losy, no nájdete tu i zvieratá, ktoré voľne žijú v našich lesoch, i tie, ktoré tam už nenájdete, alebo žijú v cudzine.

Zveropark ponúka aj viacero možností na aktívne strávenie voľného času: hladkací kútik, predaj potravinového balíčka na kŕmenie zvierat, pikniková lúka na oddych, opekanie pod holým nebom, bufet na zakúpenie opekačkových špecialít, možnosť požičať si udicu a uloviť si pstruha z jazera, ktorého si možno rovno pripraviť na grile. K atrakciám patrí aj detské ihrisko, amfiteáter, streľba z praku, táborisko, trampolína, hod loptičkou, atď. 
 
Počas sezóny sú pripravované špeciálne programy pre školy a rôzne tematické víkendy s množstvom atrakcií a hier pre deti. Žiaci si tu môžu spestriť bežné hodiny prírodopisu či biológie a interaktívnou formou načerpať nové informácie o zvieratách a prírode. Zveropark je tým pravým miestom pre organizovanie školských, prípadne iných skupinových výletov. Deti tu odložia mobily a tablety a radšej pohladkajú zvieratká, pritúlia sa k nim, budú spoznávať prírodu, hrať sa, zabávať sa…

Otváracie hodiny počas sezóny 2017

14. apríl – otvorenie sezóny
14. apríl – 28. Máj
 
Soboty, nedele, sviatky 10:00 – 17:00
 
29. máj – 30. Jún
 
Soboty, nedele, sviatky 10:00 – 19:00
 
1.júl – 3. September
 
Denne 10:00 – 19:00
 
4. september – 1. Október
 
Soboty, nedele, sviatky 10:00 – 17:00
 
1. Október – ukončenie sezóny
 
Kompletné otváracie hodiny poskytne prevádzkovateľ.
 
Vstupné do zoologickej záhrady je závislé od vekových kategórií. 
 
Kontakt
0911 476 168
0903 711 215


Foto: www.zveropark.sk

Po blízku

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás