facebook najkrajšie miesta na slovensku

Nestville Park

Informácie
Pridané: 19.6.2013
Oblasť: Hniezdne
Zdroj: www.nestvillepark.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Jedným z rozhodujúcich dôvodov vzniku myšlienky vybudovať turistickú atrakciu Nestville Park bol významný objav v podhradí hradu v Starej Ľubovni. Objav bol postupne doplnený o historické dokumenty a artefakty, z ktorých vyplýva, že v Starej Ľubovni sa nachádzal najstarší zachovaný liehovar na Slovensku, postavený už v polovici 18. storočia. Základ starého liehovaru stojí pod hradom dodnes. Podľa všetkého ide o najstarší zachovaný objekt tohto druhu na území Slovenska.
 
Nestville Park je bránou k spoznaniu jedného z najmalebnejších kútov Slovenska. Cieľom je nadviazať na duševné vlastníctvo a tradície ľudí z regiónu severného Spiša a takto ho zachovať pre budúce generácie. Okrem oboznámenia sa s históriou regiónu a jej najdôležitejšími udalosťami, je tu tiež záujem ukázať návštevníkom expozície historické udalosti, ktoré významne ovplyvnili výrobu liehovín a s ňou súvisiacich remesiel v regióne severného Spiša.
 
Turisti majú možnosť oboznámiť sa s históriou, tradičnými remeslami, výnimočnou zručnosťou ľudí žijúcich na tomto území a náradiami, ktoré sa používali v danom období. Taktiež môžu nahliadnuť do histórie výroby liehu od minulosti až po súčasnosť -moderný liehovar. V závere prehliadky čaká na návštevníkov špeciálna odmena vo forme ochutnávky výnimočného nápoja z produkcie spoločnosti.
 
Srdcom expozície je jeden z najväčších vyrezávaných obrazov v Európe znázorňujúci typický život obyvateľov obce Hniezdne. Slávnostného otvorenia Parku sa zúčastnila aj akčná hviezda Jean Claude Van Damme.

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás