facebook najkrajšie miesta na slovensku

Kúpele Bojnice

Informácie
Pridané: 6.9.2013
Oblasť: Bojnice
Zdroj: www.kupele.org
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Kúpele Bojnice sú pokojným miestom v srdci Slovenska, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych hostí.

Ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 m n. m.. Z troch strán sú chránené pohoriami s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi, preto majú priaznivé klimatické podmienky s priemernou ročnou teplotou vzduchu 9oC a 2000 slnečných hodín v roku. Kto je unavený dennou hektikou žitia a hľadá odpočinok pre telo a dušu, nájde tu to pravé. Termálne pramene a pôvabná príroda tu tvoria už po stáročia harmóniu.

Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 - 52oC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na:

- vegetatívny nervový systém (predovšetkým jeho parasympatickú časť)
- choroby pohybového ústrojenstva 

V Kúpeľoch Bojnice pribudli tieto nové indikácie:
- choroby obličiek a močových ciest (netuberkulózne zápaly močových ciest a obličiek, obličkové kamene, stavy po operáciách obličiek, močových ciest a prostaty, stavy po transplantácii obličiek)
- ženské choroby (chronické zápaly ženských pohlavných orgánov, poruchy funkcie vaječníkov, neplodnosť, stavy po operáciách vnútorných rodidiel, komplikácie po potratoch a mimomaternicovej tehotnosti)
- choroby z povolania (ochorenia kostí, šliach, svalov, ciev a nervov vyvolané prácou so stlačeným vzduchom, s vibrujúcimi nástrojmi, jednostranným preťažením, hlukom, toxickými látkami)

Po blízku

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás