facebook najkrajšie miesta na slovensku

ZOO v Spišskej Novej Vsi

Informácie
Pridané: 11.10.2015
Oblasť: Spišská Nová Ves
Zdroj: www.zoosnv.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi je najmladšou a najmenšou ZOO na Slovensku. Nachádza sa v blízkosti Národného parku Slovenský raj a je  považovaná za jednu z najkrajších zoologických záhrad na našom území.
 
Je umiestnená v peknom prostredí mestského parku a je obľúbeným miestom relaxácie, oddychu a spoznávania. Areál tvorí zmiešaný les a vodná plocha. Preteká ním potôčik, čo krásne dotvára scenériu areálu záhrady. Dreviny, ktoré sa tu nachádzajú poskytujú príjemný chládok pre zvieratá i návštevníkov. Jazero ochraňuje a udržiava biotop mnohých živočíšnych druhov a vytvára podmienky na prirodzený vývoj spoločenstiev kačíc, ako aj ostatných voľne žijúcich druhov jedincov.
 
ZOO je sprístupnená od roku 1989. Nachádza sa tu vyše 220 zvierat, ktoré reprezentujú takmer 70 druhov. Špecializuje sa najmä na chov exotických zvierat. K najzaujímavejším expozíciám patrí expozícia vodného vtáctva a pštrosov afrických. Od roku 2008 tu funguje chovné zariadenie pre tigra ussurijského, ktoré je zatiaľ rozlohou najväčšie zo všetkých. 
 
Deti predškolského veku a žiaci základných škôl sa môžu tešiť na množstvo poučných a zaujímavých prezentácií, ktoré pre ne zoologická záhrada každoročne húževnato pripravuje. 
 
Zoologická záhrada je pre verejnosť otvorená len počas letnej sezóny. 
 
Otváracie hodiny ZOO v SNV
 
Vstupné do zoologickej záhrady je závislé od vekových kategórií.
 
Cenník vstupného ZOO v SNV
 
Zoologická záhrada v Spišskej Novej disponuje na ploche 8 ha rozmanitou a zaujímavou faunou, zároveň je jedinou ZOO v regióne, a tak priláka každoročne množstvo turistov.

Foto: Miriama M. Richnavská

Po blízku

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás