facebook najkrajšie miesta na slovensku

Oravský hrad

Informácie
Pridané: 26.5.2013
Oblasť: Oravský Podzámok
Zdroj: hiking.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Písomnosti tohto hradu siahajú až do 13. storočia, kedy tento hrad ležal na území, ktorému panoval Matúš Čák Trenčiansky. Hrad bol postavený na mieste, ktoré malo veľký strategický význam v obchodovaní. Stal veľmi blízko colnice v Tvrdošíne. Tento hrad sa staval postupne. Hradná stavba sa postupne časom rozširovala z vrchu nadol, a preto má vlastne tri časti, horná, stredná a dolná časť hradu. Dnes patrí tento hrad medzi atraktívne pamiatky oravského regiónu.
 
Hneď na začiatku prehliadky je veľká brána v Dubovcovej bašte. Za bránou sa vchádza na malé nádvorie, kde návštevníkom predstavitelia umeleckého šermu spestria program. Z tohto nádvoria vidieť horný hrad v celej kráse. Prehliadková trasa vedie cez mnohé miestnosti, kde majú návštevníci možnosť vidieť historický nábytok, dobové zbrane, oblečenie a iné. Najkrajší výhľad je z horného hradu, kde sa nachádza aj studňa. Pri návšteve hradu každý návštevník pochopí, prečo nebol nikdy dobytý.
 
Pod hradom tečie rieka Orava, na ktorej sa robí splav. Pod Oravským hradom je taktiež veľké množstvo reštaurácií a pohostinských služieb. Hneď vedľa je detský park, kde sa nachádzajú aj atrakcie pre tých najmenších.

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás