facebook najkrajšie miesta na slovensku

Skalnaté pleso

Informácie
Pridané: 12.6.2013
Oblasť: Vysoké Tatry
Zdroj: www.vt.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Skalnaté pleso je morénové pleso v Tatrách v najnižšom kare Skalnatej doliny. Má rozlohu 1,23 ha, hĺbku 2 m a nachádza sa v nadmorskej výške 1 751 m n. m.. Skalnaté pleso je východiskom turistických a horolezeckých výstupov na Lomnický štít a zároveň najlepším terénom zjazdového lyžovania vo Vysokých Tatrách. Peší výstup po označenej trase z Tatranskej Lomnice trvá približne 2-3 hodiny. Pre menej náruživých "peších" turistov je k dispozícii 4 sedačková kabínková lanovka zo stanice v Tatranskej Lomnici. 
 
Skalnaté pleso patrí medzi najobľúbenejšie turistické miesta Vysokých Tatier a jeho okolie je ako stvorené na vychádzky alebo túry. Na svoje si tu určite prídu aj deti. Vyšantiť sa môžu vo Svištej krajinke » eko-mini-parku s drevenými sochami, Svišťou chalúpkou, s preliezkami a s mnohými ďalšími prekvapeniami.

V blízkosti Skalnatého plesa sa vo výške 1 786 metrov n. m. nachádza dominantná stavba - astronomické a meteorologické observatórium založené v roku 1943. Jeho súčasťou je aj hvezdáreň. 
 
Po túre je možné oddychovať a relaxovať v  jednej z najvyššie položených reštaurácii vo Vysokých Tatrách - Panorama Restaurant Skalnaté pleso. Jej slnečná terasa poskytuje prekrásne panoramatické výhľady na okolité skalné štíty a turistické chodníky, ale aj na najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - Lomnické sedlo.

Autori fotografií: Michaela Patzová
 

Po blízku

Zobraziť viac

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás