facebook najkrajšie miesta na slovensku

„Slovakia. Best friends forever.“

Informácie
Pridané: 7.10.2013
Oblasť: Slovensko
Zdroj: www.sacr.sk
krasneslovensko.eu fun page

Popis

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) odštartovala začiatkom októbra 2013 reklamnú kampaň na kanáli YouTube na podporu televízneho spotu „Slovakia. Best friends forever.“, ktorý sa vysielal na stanici Eurosport.

V spolupráci so spoločnosťou Google vybrala z 54 krajín, v ktorých sa televízny spot vysielal, pre podpornú kampaň prostredníctvom služby YouTube, ako cieľové krajiny Poľsko a Veľkú Britániu. Zúženie výberu na dve krajiny malo za cieľ maximalizovať efekt kampane a získať relevantné dáta a informácie, ktoré SACR v budúcnosti využije pri ďalších marketingových aktivitách.

Pre Poľsko sa SACR rozhodla najmä z dôvodu, že podľa štatistických údajov poľskí turisti patria dlhodobo medzi najčastejších návštevníkov Slovenska a zároveň nemajú problém porozumieť anglickému komentáru v spote. Práve návštevnosť turistov z Veľkej Británie dosiahla 12%-ný nárast v prvom polroku 2013. Reklamnou kampaňou by sa mal tento trend podporiť a pritiahnuť na Slovensko viac britských návštevníkov a zároveň upriamiť ešte väčšiu pozornosť Britov na našu krajinu, ako dovolenkovú destináciu.

Spoty o Slovensku sa vysielajú pred videami, ktoré si užívatelia prezerajú prostredníctvom služby YouTube. Kampaň je zacielená špecificky a priamo na ľudí, ktorí sa prostredníctvom vyhľadávača Google sústreďujú na témy týkajúce sa dovolenky, cestovateľských bedekerov, lyžiarskych dovoleniek alebo poznávania kultúrnych pamiatok. Cieľom kampane je predstaviť Slovensko ako celoročnú destináciu s bohatou a rôznorodou ponukou možností na trávenie voľného času. 

V kontexte súčasných trendov SACR zvolila tie najpokročilejšie online nástroje marketingu na propagáciu krás Slovenska. Pomocou online reklamy na YouTube, ktorý je celosvetovo najobľúbenejším videoportálom, veľmi jednoducho a efektívne nájdu zahraničného používateľa, ktorý sa zaujíma priamo o cestovanie a poznávanie nových miest. Pomocou online videa vstupujú do kampane aj emócie a príbeh, ktoré majú omnoho väčší dopad na zapamätanie si informácií zo spotu, ako aj na záujem diváka o ďalšie informácie. Na to priamo nadväzujú ďalšie zdroje informácií v rodnom jazyku diváka, ktoré sú súčasťou online spotu.

Video sa zobrazuje ako cielená reklama pre používateľov internetu, ktorí vyhľadávajú informácie spojené s cestovaním, ubytovaním, turistickými sprievodcami a lyžovačkou.
 

Fotogaléria

Vaše zážitky,recenzie a komentáre

Najčítanejšie články

Podporte nás